MYP KOORDİNATÖRÜ


Dr.Servet ALTAN
E-Posta: serveta@bilkent.edu.tr
Tel: 290 83 80

Uluslararası Bakalorya Orta Yıllar Programı (IB MYP), 11-16 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmış beş yıllık bir programdır.

Ülkemizde uygulanan 4+4+4 eğitim sistemi ve okulumuzda uygulanan IB programlarının (PYP-MYP-DP) sürekliliği göz önüne alınarak 5. Sınıf “MYP T” (MYP Geçiş Yılı) olarak kabul edilmektedir. MYP T sınıfında, tıpkı MYP 1’den MYP 5’e kadar olan süreçte olduğu gibi, MYP programının beklentileri ve program çerçevesi uygulanmaktadır. MYP programı araştırma ve sorgulamanın merkezde olduğu bir felsefe üzerine kurulmuştur. Programın IB Öğrenen Profili özelliklerine sahip, daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmak isteyen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okulumuz IB MYP öğretim programını 2015-2016 öğretim yılında ilgilenen okul, 2016-2017 öğretim yılında ise aday statüsünde uygulamaya başlamıştır. 2018 Mayıs itibariyle de IB organizasyonu tarafından yetkilendirilmiş (otorize) okul olarak MYP programını uygulamaya devam ediyoruz. Özel Bilkent Lisesi, Ortaokulu ve İlkokulu

2018 Mayıs itibariyle IB süreç okulu statüsünü kazanmıştır.

Orta Yıllar Programı hakkında detaylı bilgiye ilgili linkten ulaşabilirsiniz (http://www.ibo.org/programmes/middle-years-programme).